dnes je 26.5.2024

Input:

KHS: Průjmy desítek lidí z Plzeňska způsobila bakterie salmonely

27.7.2015, Zdroj: ČTK

Průjmy desítek lidí z Plzeňska způsobila bakterie salmonely. Podle krajských hygieniků ji zřejmě obsahovaly špagety z plzeňské vývařovny ZRTAS. Ta v pátek prodala 140 porcí do různých firem a institucí. ČTK to dnes řekl krajský hygienik Přemysl Tomašuk. Vzhledem k velkému počtu nakažených jde o epidemii.

Plzeňská fakultní nemocnice ošetřila od noci z pátku na sobotu do dnešního odpoledne 60 lidí s bolestmi břicha a průjmem; 28 ambulantně a zbytek hospitalizovala. Další šest je podle Tomašuka hospitalizováno na interně krajské Klatovské nemocnice.

"Salmonelózu už máme potvrzenou z mikrobiologie fakultní nemocnice," řekl Tomašuk. Podle něj pochází z vývařovny, která připravuje hotová jídla a balí je do krabiček s fóliemi, které prodává a distribuuje do závodů po Plzeňském kraji a něco údajně i mimo něj.

"Zatím to není potvrzené. Vzorky jsme zachytili, máme jednotlivé komponenty a máme jedno jídlo z firmy, do níž ho dodávají. Ale výsledky ještě nemáme," uvedl Tomašuk. Vývařovna distribuovala 140 porcí jídla nazvaného "špagety á-la carbonara" s parmezánem, anglickou slaninou a

Nahrávám...
Nahrávám...