dnes je 21.6.2024

Input:

Jak při práci doma zůstat ve formě

20.10.2015, Zdroj: ČTK

Jestliže můžeme udělat z vlastního bytu svou trvalou kancelář, má to nepochybně své výhody, například to, že se vyhneme rannímu shonu a dopravním zácpám, ale také nevýhody, ať už to je lednička-pokušitel nebo omezení sociálních kontaktů. Stačí však deset malých změn v každodenní rutině, abychom omezili negativní efekty a dokázali dobře spojit práci doma se zdravým životním stylem, píše italský deník Corriere della Sera.

Pokud pracujeme doma, je téměř nemožné odolat pokušení dát si ve chvílích stresu něco dobrého na zub. Proto je dobré "vyčistit" ledničku od nezdravých pochutin a dopřát si raději čerstvé či sušené ovoce a zeleninu, které si můžeme pokrájet a přikusovat. Zpočátku se může zdát taková změna obtížná, ale brzy si zvyknete a váš organismus vám za ni poděkuje.

Když odstraníme z dohledu všechny mastné a vysoce kalorické pochutiny, následuje druhý krok, a sice hodně pít. Podle výsledků výzkumu prezentovaného na konferenci American Chemical Society snižuje vypití osmi sklenic vody denně chuť dát si něco dobrého mimo hlavní jídlo.

Abyste zvýšili svou výkonnost, nesedejte si k počítači v pyžamu. Studie publikovaná vědeckou databází ScienceDirect ukázala, že když se lidé, kteří pracují doma, obléknou tak, jakoby šli do úřadu, dokáží se lépe soustředit.

Všechny, kdo pracují doma, napadá, že si pospí až do oběda a pak se sporadicky pustí do práce. To však organismu ztěžuje možnost přizpůsobení na normální pracovní rutinu. Lépe je tedy naprogramovat si den a pracovat vždy ve stejných hodinách.

Důležité je dělat přestávky,

Nahrávám...
Nahrávám...