dnes je 1.10.2023

Input:

IOP přispěl k přeměně zařízení sociálních služeb i poboček Úřadu práce

22.7.2016, Zdroj: Verlag Dashöfer

Ministerstvo práce a sociálních věcí ukončilo administraci Integrovaného operačního programu (IOP) z minulého programového období 2007 – 2013. Z programu se podařilo vyčerpat 2,1 miliardy korun, které financovaly celkem 144 projektů v oblasti zaměstnanosti a sociální integrace.

Nejvíce peněz, přibližně 1,1 miliardy Kč, se investovalo do transformace pobytových zařízení sociálních služeb. Mezi podpořená zařízení patří například Domov Jeřabina Pelhřimov nebo Chráněné bydlení Naplno z Jindřichohradecka.

„Podařilo se vybudovat nová zázemí pro celkem 20 zařízení. Téměř tisícovka klientů se tak může radovat z přívětivějšího bydlení, které konečně vypadá jako domov. K tomu vznikly další prostory, kde mohou přes den rozvíjet své schopnosti,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Další projekty se soustředily na pomoc obyvatelům sociálně vyloučených romských lokalit. V Ostravě – Kunčičkách vyrostlo nízkoprahové a poradenské centrum, kam mohou děti chodit na kroužky nebo doučování. Podobné centrum vzniklo také v Obrnicích na Mostecku. Celkem bylo v této oblasti podpořeno 29 podobně zaměřených projektů za zhruba čtvrt miliardy korun.
Téměř půl miliardy korun bylo použito

Nahrávám...
Nahrávám...