dnes je 26.1.2022

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Dotaz: Náhrada mzdy ve svátek

22.12.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Mají zaměstnanci ve směnném provozu (příspěvková organizace) nárok na náhradu mzdy ve svátek, pokud na tento den nemají plánovanou směnu?

Odpověď:

Danou problematiku upravuje zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů. Nejprve si však musíme ujasnit, zda opravdu zaměstnanci příspěvkové organizace pobírají mzdu, nebo plat.

Podle § 109 odst. 3 písm. d) zákoníku práce je plat peněžité plnění poskytované za práci zaměstnanci

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Seniorzone.cz.
Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k tématu:
Vztahuje se k typu informace:
Nahrávám...
Nahrávám...