dnes je 26.5.2024

Input:

Domácí péče a mobilní hospice dostanou 11,4 mil.kč

20.7.2015, Zdroj: ČTK

Střediska domácí a paliativní péče a mobilní hospice dostanou na svoji činnost 11,4 milionu korun, sdělila dnes ČTK mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová s tím, že rozhodnutí o poskytnutí dotace bude vydáno v průběhu příštích týdnů. Z přidělené částky je 85 procent z programu švýcarsko-české spolupráce, 15 procent dodá stát. Cílem je podpořit zdravotní péči na regionální i národní úrovni s důrazem na seniory, znevýhodněné občany a umírající, uvedla.

"Schváleno je 13 subprojektů na podporu dlouhodobé, geriatrické a paliativní péče, dalších šest subprojektů je doporučeno jako náhradních," upřesnila. Projekty podpořené z tzv. švýcarských fondů, jež jsou součástí finančních mechanismů EU, se zaměřují na modernizaci a obnovu léčebných zdravotnických prostředků, vybudování technického zázemí pro jejich využití v domácí ošetřovatelské péči v geriatrické a paliativní medicíně.

Schvalovací proces je u švýcarských fondů složitější než u běžných evropských dotací, protože se projekt schvaluje na národní úrovni, pak v Bruselu a nakonec s ním musí souhlasit švýcarská federální rada.

Hospicová péče v Česku je podle expertů hrazena nedostatečně. V lůžkových hospicích

Nahrávám...
Nahrávám...