dnes je 2.7.2020

Input:

Do českého zdravotnictví míří 420 milionů korun z Fondů EHP

20.9.2019, Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví (http://www.mzcr.cz/titulni.php)

Ve čtvrtek 19. září 2019 byl oficiálně zahájen Program Zdraví, který je podpořený z Fondů EHP 2014 - 2021. Během programového období bude rozdělena alokace téměř 420 milionů korun na projekty zaměřené na zlepšení duševního zdraví dětí, posílení prevence onemocnění a posílení role pacientů.

Zahajovací konference, která byla součástí akce Týdny pro duševní zdraví, proběhla v Rytířském sále Velkopřevorského paláce v Praze. Konferenci uspořádalo Ministerstvo financí jakožto zprostředkovatel programu společně s Ministerstvem zdravotnictví, které je partnerem programu. Zúčastnili se také zástupci Ministerstva zdravotnictví Norského království, Velvyslanectví Norského království v Praze nebo Norského institutu veřejného zdraví.

Program Zdraví je zaměřen na tři hlavní cíle. Prvním je zvýšení podpory duševního zdraví a pohody u dětí. Jedná se o pokračující podporu duševního zdraví z předchozího programového období, nově zacílenou na děti a dospívající. Druhým cílem je podpora nástrojů zlepšujících prevenci a včasné rozpoznání příčin onemocnění a též opatření zaměřená na správné užívání antibiotik. V neposlední řadě program cílí na posílení role pacientů a postavení pacientských organizací ve zdravotnickém sektoru.

„Norské fondy jsou jedním ze stabilních a velmi důležitých článků