dnes je 27.10.2020

Input:

ČVUT: Nemocnice mohou o ventilátory CoroVent požádat na webu

14.10.2020, Zdroj: ČTK

Dvě stovky plicních ventilátorů CoroVent jsou podle ČVUT připraveny k dodání do nemocnic. Zařízení mohou výrobce kontaktovat prostřednictvím formuláře na webu školy. Jde o ventilátory, na jejichž výrobu se lidé složili ve sbírce vyhlášené letos na jaře. Mluvčí ČVUT Andrea Vondráková o tom ČTK informovala v dnešní tiskové zprávě.

"Na webových stránkách ČVUT v Praze byla zřízena stránka s jednoduchým formulářem, po jehož vyplnění a zhodnocení možností bude CoroVent dodán do příslušného zařízení," popsala mluvčí. Uvedla, že prvním krokem je, právě na základě formuláře, zjistit poptávku po CoroVentu.

"O plicní ventilátor CoroVent smí žádat pouze zdravotnické zařízení s anesteziologicko-resuscitačním oddělením a se zkušeností s invazivní plicní ventilací," upozornila. Dodala, že stejným postupem nemocnice mohou požádat o celoobličejové masky Covmask.

Alternativní plicní ventilátor CoroVent vznikl letos na jaře díky spolupráci Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, iniciativy COVID19 a třebíčské firmy MICo. Má pomoci s případným nedostatkem ventilátorů v důsledku nárůstu pacientů s covid-19 ve stavu, který vyžaduje zavedení plicní ventilace. Tvůrci na jaře uváděli, že cena CoroVentu by mohla být proti běžným ventilátorům zhruba desetinová. Vyjádření k nynější ceně ČTK shání.

V srpnu