Kdo žije v manželství, dožívá se vyššího věku a trpí méně kardiovaskulárními nemocemi než ten, kdo žije sám. U bigamistů je ale riziko kardiovaskulárních onemocnění mnohem vyšší. Zjistila to studie, která byla provedena ve Spojených arabských emirátech a v Saúdské Arábii, kde je mnohoženství pravidlem. Studie byla představena na kongresu Kardiologické společnosti pro Asii a Tichomoří, která je východní obdobou Evropské kardiologické společnosti.
Podle italského deníku Corriere della Sera lze tedy závěr studie interpretovat i takto: Muži, nezáviďte šejkům, kteří mají dvě, případně i více manželek! Je-li jedna manželka prospěšná, dvě nebo více už mohou zdraví škodit. Polygamie totiž více než čtyřnásobně zvyšuje riziko infarktů a srdečních chorob.
Koordinátor výzkumu kardiolog Amín Daulá uvedl, že chtěl sledovat, co se děje se srdcem polygamistů, neboť četné studie ukázaly, že jedna žena srdci mužů prospívá. Kdo je ženatý, žije déle a méně trpí kardiovaskulárními nemocemi než ten muž, který žije sám. Nic ale nebylo dosud známo o stavu srdce polygamistů, což je případ muslimů v některých asijských zemích, v Africe a na Blízkém východě.
Amín Daulá sledoval 687 ženatých mužů, kteří se dostali do pěti nemocnic v Saúdské Arábii a ve Spojených arabských emirátech kvůli problémům se srdcem. Jeho cílem bylo zjistit, zda existuje vztah mezi počtem manželek a přítomností a závažností srdeční choroby. Údaje především ukazují, že na Blízkém východě stojí muže…