dnes je 15.4.2024

Input:

Boj s Alzheimerem: pomůže i ovčín a nová zahrada

24.3.2015, Zdroj: ČTK

Rekonstrukce staré budovy, přístavba nového pavilonu, vznik ovčína a cesty vzpomínek pro terapii obyvatel i proměna zahrady. To vše si může ředitelka domova důchodců ve Ždírci na Jihlavsku Martina Matějková po letech odškrtnout jako hotové. Celkem vše stálo okolo 110 milionů korun. Domov čerpal dotaci ministerstva práce a sociálních věcí.

Jednou z jeho náplní je starost o nemocné Alzheimerovou chorobou. Funguje zde i poradna.

„Náš domov má za sebou velkou rekonstrukci, přístavbu a revitalizaci zahrady. Ten proces byl dost složitý, za provozu. Klienti i zaměstnanci se dvakrát stěhovali, ale zvládli jsme to a jsme v takových krásných prostorách, kterých si budeme užívat,“ řekla při sobotním slavnostním zakončení prací Matějková.

V sobotu odpoledne navštívil ždírecký domov důchodců také premiér Bohuslav Sobotka při své návštěvě Vysočiny. V projevu poděkoval všem poctivým daňovým poplatníkům, protože jen díky nim je možné budovat taková zařízení, jaké stojí ve Ždírci.

„Solidarita ve společnosti je strašně důležitá. A je důležité, aby tady zůstávala i v příštích letech, abychom na ni nezapomínali,“ pravil Sobotka. 

„Je důležité, aby neklesl objem prostředků, které dáváme na

Nahrávám...
Nahrávám...