dnes je 26.5.2024

Input:

Benzina zavádí prodej léčiv na čerpacích stanicích

13.8.2015, Zdroj: Verlag Dashöfer

Benzina, největší síť čerpacích stanic v Česku zavádí na svých pumpách prodej vybraných volně prodejných léků. ČTK o tom dnes informoval mluvčí petrochemického holdingu Unipetrol Mikuláš Duda. Právě Unipetrol všech 338 čerpacích stanic Benzina v ČR vlastní, léky se do konce prázdnin objeví na 50 z nich. Největší konkurent MOL již léky na některých svých stanicích v ČR nabízí.

"Pro prodej léčiv jsme vytipovali zejména lokality na dálničních tazích a silnicích první třídy, kde je vysoká frekvence dopravy. V případě, že se u řidiče či spolujezdce objeví zdravotní obtíže, které mohou ovlivnit pohodlí i bezpečnost cestování, jsou volně prodávané léky na čerpací stanici vítanou službou," uvedl ředitel pro shop a gastro Benziny Filip Balcárek. Společnost vybírala podle něj také čerpací stanice s nepřetržitým provozem ve městech, takže je možné nabídnout okamžitou pomoc i v nočních hodinách.

"Dostupnost lékáren v Česku je podle mého názoru dobrá, chápu ale, že zejména v nočních hodinách pro někoho může být nákup léku na benzinové stanici řešením," řekl ČTK prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba. Zásadní podle něj je, aby prodejci byli proškoleni. V souvislosti s aktivitami benzinek se dozvěděl, že pracovníky školí v řádu jedné, dvou hodin privátní subjekty, takže dotyčný nemůže nic vědět ohledně léků.

"Respektujeme, že vyhláška prodej umožňuje, ale budeme usilovat o to,

Nahrávám...
Nahrávám...