dnes je 3.12.2023

Input:

Až sto milionů korun připravilo MPSV na podporu sociálního podnikání

2.6.2016, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes vyhlásilo výzvu č. 67 „Podpora sociálního podnikání“, v níž je pro zájemce připraveno až sto milionů korun. Kromě OSVČ a firem mohou žádat o dotaci také neziskové organizace poskytující sociální služby. Žádosti je možné předkládat do 30. září 2016.

Sociální podnikání, které se zaměřuje na integraci znevýhodněných osob na trh práce, podporuje MPSV dlouhodobě. „Projekty procházejí náročným hodnocením a my chceme podpořit jen ty nejlepší a smysluplné,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

O výzvu č. 15 vyhlášenou loni v srpnu v rámci Operačního programu Zaměstnanost byl rekordní zájem, žádost podalo 283 subjektů. Uspělo ale jen 16 projektů, mezi něž se rozdělí 75 milionů korun.

Tři čtvrtiny sociálních podniků fungují i po vyčerpání dotace

Prostřednictvím Evropského sociálního fondu přispělo MPSV v minulém programovém období více než 350 miliony korun na celkem 120 projektů. Po vyčerpání dotace jich funguje 79 procent, vyplynulo z dotazníkového šetření provedeného ministerstvem v březnu a dubnu.

„Sociální podnik není charita - musí fungovat jako kterákoliv jiná firma. Jsme

Nahrávám...
Nahrávám...