dnes je 26.5.2024

Input:

Ambulantní specialisté dostanou za péči o tři procenta víc

30.9.2015, Zdroj: ČTK

Ambulantní specialisté dostanou příští rok od zdravotních pojišťoven o tři procenta víc peněz než letos, dohodl se dnes ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem. Podle původního návrhu měly ambulance dostat víc jen o jedno procento. Dojednána je po dnešku i regulace zdravotní péče, Kubek ale řekl, že s její podobou spokojen není.

Němeček po jednání s Koalicí soukromých lékařů doplnil, že dohoda zatím není s praktickými lékaři, podle něj ale mohou díky navýšení ceny práce dostat zhruba o tři procenta víc. Nejistota vládne i mezi ambulantními specialisty, propočty podle mluvčího Koalice soukromých lékařů Zorjana Jojka ukazují jen na dvě procenta nárůstu, koalice žádala o pět procent.

Navýšení příjmů lékařských praxí bude obsaženo v úhradové vyhlášce, která každoročně stanoví hodnoty bodu, výši úhrad a regulační omezení. Seznam výkonů počítá se zvýšením ceny lékařské práce o deset procent.

Podle návrhu úhradové vyhlášky mají nemocnice dostat o 2,5 procenta víc za akutní i následnou péči. O konkrétních částkách bude Němeček jednat ve středu se zástupci nemocnic. Zubaři mají podle návrhu mít víc o dvě procenta, stoupnou úhrady za plomby. Zubaři dopady vyhlášky propočítávají.

"Musím říct, že pan prezident Kubek bojoval jako lev, a já si myslím, že samozřejmě všechna očekávání nebyla naplněna, nicméně za sebe mám zcela čisté svědomí,

Nahrávám...
Nahrávám...