dnes je 21.6.2024

Input:

Ambulantní specialisté chtějí za léčení od pojišťoven víc

27.10.2015, Zdroj: ČTK

Ambulantní specialisté nejsou spokojeni s tím, kolik jim zdravotní pojišťovny hodlají v příštím roce platit za léčení. Rada Sdružení ambulantních specialistů (SAS) vyzvala dnes všechny ambulantní specialisty, aby nepodepisovali úhradové dodatky od zdravotních pojišťoven, pokud budou ve znění daném úhradovou vyhláškou ministerstva zdravotnictví. ČTK to řekl předseda sdružení Zorjan Jojko.

Sdružení chce pro své členy dosáhnout lepších podmínek, oslovilo už s návrhem všech sedm zdravotních pojišťoven. Pokud pojišťovny požadavku lékařů nevyhoví, neznamená to podle Jojka, že by ambulance začaly od pacientů vybírat v hotovosti. Mají totiž smlouvu, že musejí léčit "na pojišťovnu". Jojko ale věří, že se podaří dosáhnout úhrad lepších, než stanoví vyhláška. Pokud se to nepodaří, mohou se ambulance dostat kvůli poklesu příjmu do finančních potíží, tvrdí.

"Žijeme v době, kdy narůstá výběr pojistného, kdy hospodářství ČR prosperuje více, než bylo ještě nedávno odhadováno. Není žádný důvod souhlasit s tím, že úhrada naší práce bude stagnovat, nebo se zvýší proti letošnímu roku jen o jedno procento," řekl.

"Úhradovou vyhlášku považujeme z hlediska výše úhrad za maximum možného. Jejich další navýšení by

Nahrávám...
Nahrávám...